Od 7. 8. do 11. 10. 2020 zveme do výstavního prostoru Mázhaus na unikátní výstavní projekt Magistrátu města Pardubic a Východočeského muzea Pardubice.

V letošním roce se Pardubice staly nositelem mimořádného putovního titulu Evropské město koní, které si od roku 2016 předávají města sdružená v síti EURO EQUUS.
Součástí tohoto projektu je mnoho akcí souvisejících s dostihy a chovem koní na Pardubicku. Jednou z událostí je i výstava uskutečněná ke 130. ročníku slavné Velké pardubické.

Prostřednictvím nádherných dokumentačních, ale i žánrových fotografií výstava nastíní historii světově proslulé steeplechase. Nebudou chybět ani trojrozměrné exponáty nejen ze sbírek Východočeského muzea v Pardubicích, ale také například Národního památkového ústavu, Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě nebo soukromých majitelů. Některé z těchto předmětů nebyly dosud veřejnosti prezentovány, jiné jsou vystavovány jen sporadicky. Těšit se můžete na opravdové unikáty, jako jsou osobní předměty vynikajícího armádního jezdce kpt. Rudolfa Poplera nebo Laty Brandisové, jediné ženy, která kdy Velkou pardubickou vyhrála.

Výstavu pořádá Magistrát města Pardubic ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice a celou řadou partnerů.

Autorem níže uvedených snímků z Velké pardubické je Miloš Fic.