Neužili jste si dostatečně začátek krásného jara a s ním i typické svátky? Přijďte do Šatlavy pod Mázhausem putovat časem, ohlédnout se za jarními tradicemi a lidovými zvyklostmi, které nás každoročně provází až do začátku léta.

OD JARA DO LÉTA

Zbrusu novou výstavu s názvem OD JARA DO LÉTA připravily pardubické výtvarnice Andrea Sokolová a Hanka Iličová. Zjistěte, co se stane, když se roztočí JAROSTROJ! I tentokrát na výstavě nechybí audiovizuální efekty a pohádkové bytosti – stvoření z říše skřítků a víl. Součástí je doprovodný program v podobě Skřítkohraní. Děti se přímo v galerii mohou stát umělcem. Stačí namalovat skřítka dle své fantazie, dát mu jméno a svůj obrázek vystavit přímo v Mázhausu! Kdo nerad maluje, může se pokusit všechny skřítky spočítat. Za splněné aktivity na děti čeká sladká odměna. Výstava bude otevřena v měsících: červen, srpen a září. Vstupné na výstavu OD JARA DO LÉTA se hradí ve výši 35 Kč/osoba. Děti do 3 let mají vstupné zdarma.

Návštěvníci, kteří zavítají od 25. května do areálu Zelené brány, si budou moci vstupenku do Šatlavy zakoupit přímo na Zelené bráně. Získají tak slevu na výstavu OD JARA DO LÉTA ve výši 50 %

KONĚ

Co dalšího Mázhaus v červnu nabídne? Až do 14. června se můžete těšit na unikátní výstavu žáků výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny. Výstava se jmenuje KONĚ. Právě letos se Pardubice pyšní titulem Evropské město koní a umělecká škola se tím nechala inspirovat.

V LETU

Od 16. června Mázhaus zaplní výtvarné práce dětí "V letu" z DDM ALFA OP DELTA. Těšit se můžete i na keramické výrobky. 

Jste srdečně zváni!