I poslední adventní víkend můžete zavítat společně s dětmi do našeho Mázhausu! Připraveny jsou dvě výstavy. Potěšíme nejen malé zvědavce, ale i dospěláky a milovníky gastronomie. 

Děti společně s doprovodem mohou navštívit výstavu zaměřenou na tradice, které trvají od podzimu až do zimy. Pohádkové prostředí plné krásných historických artefaktů a dobových figurínek na děti čeká v podzemí - v Šatlavě pod Mázhausem. Víte, že je součástí i malé pardubické peklíčko? Výstava s názvem "České tradice od podzimu do zimy,... i na čerty dojde!" je doplněna o audiovizuální prvky. Své oblibě se výstava těší již několikátý týden, a to zejména mezi školními kolektivy. Tak se neváhejte přijít podívat a zpestřit si čtvrtý adventní víkend! Vstupné činí 40 Kč/osoba.

Milovníky dobrého jídla zase potěší fotografická výstava "Pardubice na talíři" přímo v galerii Mázhaus. Jedná se totiž o fotografie z nově pokřtěné kuchařky Svatavy Vaškové, která si říká Coolinářka. Malou ochutnávku snímků z kuchařky naleznete třeba na sociálních sítích známé foodblogerky pocházející z Pardubic či v našem článku

Kuchařku si navíc v Mázhausu můžete zakoupit a udělat tak radost sobě, nebo svým známým. Pokud ještě sháníte vánoční dárky, kuchařka plná regionálních receptů by mohla být tím pravým dárkem, který potěší všechny fanoušky regionálních pochutit z Pardubicka. 

Otevřeno je po celý adventní víkend vždy od 10:00 do 18:00 hodin. Naposledy budeme mít otevřeno v neděli 19. 12. 2021. Poté bude následovat vánoční uzavírka.