Vítání jara, příchod Velikonoc, pálení čarodějnic, stavění májky a mnoho dalšího …Přijďte s dětmi putovat tradicemi od jara až do léta, připomenout si české lidové svátky a zvyky či se nechat inspirovat k výrobě jednoduchých domácích dekorací.

Výstavu v Šatlavě pod Mázhausem připravily Andrea Sokolová a Hanka Iličová.

OTEVŘENÍ VÝSTAVY

Podzemí Šatlavy se široké veřejnosti poprvé mělo otevřít v první jarní den letošního roku, který připadl již na 20. března 2020.

S ohledem na vzniklou pandemickou situaci bude výstava zpřístupněna od 12. května 2020. Otevřena nadále zůstane v měsících: ČERVEN/SRPEN a ZÁŘÍ. (V červenci bude prostor z technických důvodů uzavřen.)

Doprovodný program v podobě výtvarných dílen a komentovaných prohlídek pro širokou veřejnost je s ohledem na stanovená doporučení vlády prozatím zrušen. O případných změnách vás budeme informovat. Školní kolektiv na přání provedeme. 

Upravená verze doprovodného programu proběhne v rámci tzv. SKŘÍTKOHRANÍ. Zavítejte na výstavu, nechte se inspirovat a namalujte nám dle vlastní fantazie svého skřítka v našem malířském koutku. Nezapomeňte dát skřítkovi jméno. Za odměnu na vás čeká něco sladkého na zub! Na chvilku se vaše děti stanou tím pravým umělcem, protože svého skřítka si v galerii budou moci rovnou vystavit! 

Sladká odměna čeká i na děti, které spočítají správný počet skřítků. Tak schválně, kolik se jich na výstavu zatoulalo? 

OTEVÍRACÍ DOBA VÝSTAVY

Pro širokou veřejnost: PONDĚLÍ ZAVŘENO, ÚT-NE: 10:00-18:00 hod. (poslední prohlídka v 17:30 hod.)

Pro školy a školky: PO-PÁ: 9:00-12:00 hod.

PRO ŠKOLNÍ KOLEKTIVY JE NUTNÁ PŘEDCHOZÍ REZERVACE NA: eu@ticpardubice.cz nebo tel.: 734 783 596.

VSTUPNÉ JEDNOTNÉ 35 Kč