Výstavní prostor Mázhaus na Pernštýnském náměstí láká na unikátní snímky pardubického fotografa Radka Kalhouse. Výstava s názvem "Pardubice" bude široké veřejnosti zpřístupněna do 29. července 2021.

Fotografie vznikly v letech 2017-2020, kdy město procházelo asi největší změnou za posledních pár let. Developeři přestavěli předměstí na nová sídliště a proporce města se razantně změnily. „Vnímám tyto roky jako poslední šanci zachytit něco ze svých vzpomínek – na město, kde jsem vyrůstal a celý život žiji. Nesnažil jsem se o časosběrný dokument zachycující urbanistické změny, ale o nalézání nálad a pocitů, které mi mé vzpomínky evokují,“ komentuje výstavu Radek Kalhous.

„Potěšilo nás nadšení, s jakým Radek Kalhous do celého projektu šel. Při instalaci výstavy nám prozradil, že jsme jedna z mála pardubických galerií, kde ještě nevystavoval a je rád, že právě tento soubor nových snímků může v Mázhausu ukázat. Je to jeho čistě subjektivní a osobitý pohled na Pardubice, plný detailů, emocí a inspirace. Fotograf představuje naše město z úplně z jiného hlediska, a právě to dělá výstavu jedinečnou,“ dodává Michaela Nováčková, referentka Mázhausu, který je návštěvníkům otevřen vždy od úterý od neděle od 10:00 do 18:00 hodin.