Srdečně zveme všechny, kteří rádi tvoří do pardubického Mázhausu ve čtvrtek 26. srpna 2021 od 16:00 do 19:00 hodin
Těšit se můžete na setkání s autory výstavy KRAJINA | STROMY | TVARY - Tomášem Hájkem a Miroslavem Janošíkem, tvůrčí dílny, živou hudbu i komentované prohlídky. Autoři vystavují v Pardubicích poprvé a prezentují zde výtvarné sdružení "2. nástupiště 2. kolej".

K výstavě KRAJINA | STROMY | TVARY pořádáme tvůrčí odpoledne pro širokou veřejnost. Zvány jsou také rodiny s dětmi.
Dílny budou tematicky zaměřené na techniky tisku a fotografie. Návštěvníci se budou moci seznámit s tiskem linorytu a dřevořezu, proběhnou ukázky nástrojů, jejich broušení či řezba jednoduchých motivů a tisk vzorků.

V rámci technik fotografie se příchozí dozvědí nejen o základech nasvícení, ale také si budou moci vytvořit vlastní fotografii v improvizovaném studiu. Dílna se bude rovněž věnovat zpracování digitálního obrazu či tisku vlastní fotografie na inkoustové tiskárně.
Přijďte tvořit s Tomášem Hájkem a Miroslavem Janošíkem! Autoři představí svou výstavu také prostřednictvím komentovaných prohlídek, které budou probíhat tentýž den uvnitř Mázhausu dle zájmu veřejnosti.

Od 16:00 hodin se začne tvořit, od 17:00 hodin potom budou probíhat komentáře autorů k výstavě a další doprovodný program spojený s drobným občerstvením. Na kytaru přijde zahrát pardubický hudebník Petr Langr. Program dílen i komentovaných prohlídek potrvá do 19:00 hodin.