Zavítejte na netradiční výstavu, kde svá díla vystavují Ada Weber, Marian Štefan Weber a Pavel Skrott. O své dojmy z výstavy se neváhejte podělit do návštěvní knihy. Zakoupit si také můžete katalogy, které prozrazují více o autorech a jejich umělecké tvorbě. Cena katalogu je 30 Kč.

Co o výstavě prozradila kurátorka Martina Vítková?

"Klidné a zčeřené hladiny vod inspirovaly kresby Pavla Skrotta. Rozměrné práce na papíře vznikly za pomocí fixu, proměna slabší stopy v intenzivní, je přirozeným  záznamem tohoto materiálu. Kresby a zároveň roláže mají původ v českokrumlovském ateliéru Egon Schiele Art Centra s výhledem na Vltavu. Jsou meditací i reflexí, deníkovým záznamem času, místa a toho, o čem člověk přemýšlí a sní, když pracuje nebo se dívá na plynoucí vodní hladinu. Přirozené plynutí kresby (i myšlenek) narušil Pavel Skrott zásahem nůžkami, výsledkem je druh koláže - roláž, jakou známe z díla Jiřího Koláře, na úzké pruhy rozstříhané a znovu seřazené předlohy. Pevným rámem kresby je pouze formát papíru, kresba stejně jako tekoucí voda může pokračovat zdánlivě i mimo formát.

Drobné, ale odvážně barevné forexové objekty manželů Ady a Mariána Weberových jsou výrazně protikladné ve velikosti i materiálu. Důležité je, že jde o variabily, tedy o objekty schopné proměny. Variabilitou a proměnlivostí se přihlašují k dílu světových kinetických umělců, v našem prostředí navazují na dílo Radka Kratiny a Viktora Hulíka. Zároveň nezapřou blízkost švýcarskému konkrétnímu umění a také ovlivnění abstraktními kompozicemi první avantgardy, Malevičovým suprematismem nebo prouny El Lisického."