Tentokrát je letní výstava ZUŠ Pardubice-Polabiny skutečně velkou akcí. Svá díla vystavují nejen  žáci základního studia, ale také žáci rozšířené výuky a studenti grafického designu a multimediální tvorby.

Žáci rozšířené výuky představují na společné výstavě zátiší, kterými se ucházeli o přijetí ke studiu na výtvarných školách. Cílem těchto prací je věrné vystižení zvolených předmětů, zachycení kompozice, barevnosti, světla, stínu a materiálové kvality daných objektů. 

Studenti grafického designu a multimediální tvorby budou na výstavě zastoupeni imaginativní animací, v níž se propojují architektonické a rostlinné prvky. Půjde o vyústění letošní práce s 3D grafickým programem Blender, v němž někteří dosáhli pozoruhodných dovedností. Slovo džungle v názvu výstavy odkazuje nejen k divokému prostoru virtuálních modelů, ale i k „betonové džungli“ sídliště, které bylo pro některé studenty inspirací.

V roce 2019 vyhořela katedrála Notre Dame v Paříži. Požár zachytili žáci základního studia na sérii pastelů. Inspiraci pro znázornění čerpali ve francouzském impresionismu. Výtvarný projekt se potom rozvíjel nad knihou Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži.

Nenechte si ujít tuto rozmanitou výstavu, na které uvidíte nejen skvělé obrazy, ale také výrobky z keramiky a video namluvené umělou inteligencí.