K pořízení kvalitní fotografie stačí být jen ve správnou chvíli na správném místě, mít dobré oko a obyčejný mobil. Nevěříte? Tak si nenechte ujít výstavu Cestování nalehko aneb S mobilem po světě, jejímž autorem je Michal Mikulec.

Jde o výběr fotografií pořízených mobilem Honor 8 s pouhým 16 Mpx fotoaparátem v době od ledna 2018 do ledna 2020.

Díky nim se budete moct přenést do nejrůznějších zemí světa, jako jsou například Argentina, Bolívie, Brazílie, Peru, Indonésie, Spojené arabské emiráty, Nizozemsko, Chorvatsko, Bali, Německo, Gruzie, Portugalsko, Island, Francie či Seychely.

Na upravovaných i neupravovaných fotografiích od formátu A4 až po A1 uvidíte celou řadu známých turistických míst, jako jsou třeba vodopády Iguazú, Machu Picchu, Rio de Janeiro, jezero Titicaca, Dubaj, Plitvická jezera, Buenos Aires, Madeira, La Paz nebo také Cesta smrti.

Poznáte však i méně známá místa, jako je kaňon Salta v Argentině, město Copacabana či solná pláň Salar de Uyuni v Bolívii nebo pevnost Saqsaywaman v Peru.

A to vše očima člověka, který rád fotí a cestuje nalehko jen s batůžkem a mobilem v kapse.

Měli jsme v plánu také projekci videí, která byla pořízená mobilem a sestříhaná v mobilní aplikaci. Tato videa promítneme na Facebooku Mázhausu. Navštívit můžete také Michalův YouTube kanál, kde jsou videa ke zhlédnutí. 

Prostřednictvím videí se můžete vydat třeba na Seychely, na vodopády Iguazú, na Bali, do Dubaje, na Madeiru, do Peru, do Argentiny, Bolívie či na Plitvická jezera

Nedílnou součástí měla být i ukázka suvenýrů z cest, kterou jsme chtěli nainstalovat do prosklených vitrín v Mázhausu. S ohledem na situaci a přesun výstavy do výloh Turistického informačního centra v Pardubicích však můžete vidět alespoň dvě trička či vystavený vějíř z Bali. 

Výstavu spoluorganizuje informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice a Turistické informační centrum Pardubice.

Určitě si událost nenechte ujít. Budeme rádi, když se na výstavu přijdete podívat. 

Foto: Michal Mikulec - Machu Picchu

Foto: Michal Mikulec - kaňon v Argentině

Foto: Michal Mikulec - ledovec - Island