Rádi bychom Vás pozvali na výstavu autorských fotografií Bruna Mattea s názvem “Smrt a život“, která se bude konat v prostorách galerie Mázhaus od 7. 5. 2024 do 2. 6. 2024.

Bruno Matteo se narodil v roce 1994 ve městě Santos na jihovýchodě Brazílie. Své mládí strávil střídavě na pláži a ve městě, kde upoutala jeho pozornost zejména historie. Vášeň pro umění v sobě objevil už jako dítě. Když mu bylo šestnáct let, začal studovat na Santa Cecília University kurz mikrobiologie, prostřednictvím kterého se snažil proniknout do tajemství neviditelných světů kolem nás. Bruno na stejné univerzitě studoval také právo a výtvarné umění pak na Anhembi Morumbi University. Důležitým milníkem v jeho životě bylo studium fotografie pod vedením významných brazilských fotografů, mezi které patřil také Jorge Bispo a studium výtvarného umění na British School of Creative Arts. 

Po dokončení studia začal pracovat na komerčních projektech, kdy cestoval po Brazílii a fotografoval známé zpěváky a herce. Bruno začal také přednášet, vést umělecké workshopy, psát články do fotografických časopisů a vystavovat svá díla jak v galeriích, tak v jiných zajímavých prostorách, kterými byla např. vlaková nádraží nebo zastávky metra. Ve fotografiích Bruna Mattea je možné vysledovat sjednocující prvky, které jsou jeho neopakovatelným “rukopisem“. V současné době žije Bruno Matteo v Pardubicích v České republice, kde také tvoří.

„Výstava “Smrt a život“ prozkoumává témata života a smrti prostřednictvím autorských fotografií tištěných na různá média: tradiční papír, různé druhy textilu a české sklo. Tato netradiční směs nejen obohacuje vizuální vyprávění, ale také ztělesňuje fluiditu a nestálost lidské existence. Tím chce autor vyjádřit myšlenku, že neexistuje žádný pevný výchozí ani závěrečný bod, pouze neustálý cyklus tvorby a obnovování. Výstava v podstatě odráží naši vlastní cestu a podstatu umění samotného.“

Srdečně Vás zveme také na slavnostní zahájení výstavy, které proběhne v úterý 7. května od 17.00 hodin v Mázhausu.