Leden a únor jsou v Mázhausu ve znamení porcelánu značky Rosenthal, jehož krásu Vám přiblíží nejen fotografie a vystavené výrobky, ale také praktické workshopy zaměřené na jeho výrobu.

Uplynulo již třicet let od chvíle, kdy naše město perníku navázalo spolupráci s městem bílého porcelánu, německým Selbem. Kulaté jubileum se obě města rozhodla náležitě oslavit a výstava “Rosenthal – příběh bílého zlata“, je jednou z mnoha akcí, které připomenou výročí mezinárodního partnerství mezi oběma městy.

Prostřednictvím fotografií a ukázek výrobků budou návštěvníci moci objevovat historickou i současnou tvorbu firmy, která se pro mnohé stala synonymem kvality a jedinečného designu.  V rámci výstavy se návštěvníci seznámí s významnými osobnostmi, které se podílely na vzniku a budování porcelánky nebo jinak propojily své osudy s firmou Rosenthal.

Pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet výrobu porcelánu na vlastní kůži, máme připravené praktické workshopy, které proběhnou 11. 2., 25. 2. a 11. 3. od 16:00 do 17:30 v unikátních podzemních prostorách galerie Mázhaus. Přihlásit na workshop, který je zcela zdarma, se můžete zasláním emailu na adresu chaloupka@ticpardubice.cz. Porcelánové dílničky jsou vhodné i pro školní kolektivy, které se mohou hlásit na stejné emailové adrese.