Jak se fotí v přírodě? Proč Jiří Hřebíček fotografuje hlavně okřídlené tvory? A co ho na fotografování fascinuje nejvíce?

Nejen to se mohli dozvědět návštěvníci první fotografické besedy v Mázhausu. U příležitosti konání výstavy Czech Nature Photo 2019 jsme uspořádali besedu s jedním z vystavujících autorů, a to s Jiřím Hřebíčkem. Událost se uskutečnila 25. února 2020 od 17:00 hodin. Součástí besedy byla také projekce fotografií - nejen těch, které se na výstavu nevešly. 

"V přírodě jsem ze všeho nejvíc fascinován nespoutanou volností ptáků, kterou se snažím svým vlastním způsobem ztvárnit ve fotografiích. Kromě dynamiky pohybu se do fotografií promítají i moje vlastní pocity a nálady z míst, kde tyto fotografie vznikají...mystické norské fjordy nebo zimní ostrov Hokkaidó."

Proč právě Jiří Hřebíček? Jiří Hřebíček zvítězil v kategorii Série a získal také nominaci v kategorii Zvířata v lidské péči v soutěži Czech Nature Photo 2019. Část jeho tvorby s názvem Ptačí duše byla k vidění  právě ve výstavním prostoru Mázhaus v Pardubicích v rámci fotografické výstavy Czech Nature Photo 2019.

Návštěvníci besedy mohli nejen získat inspiraci a tipy, jak v přírodě fotografovat, ale také si s autorem popovídat, a to nejen o fotografování okřídlených tvorů. Jiří Hřebíček mimojiné prozradil, jak vznikla vítězná foto série s názvem "Ptačí duše", jaká jsou jeho oblíbená místa pro fotografování, čím to všechno začalo a také, jaké fígle při focení používá! Ani byste netušili, že drkotání auta může mít pozitivní vliv na vznik umělecké fotografie! Moc děkujeme za příjemné a vtipné vyprávění, za tipy na fotografické techniky i potěšení našich duší! 

Před začátkem besedy si s Jiřím přišla popovídat redaktorka Českého rozhlasu Pardubice Naďa Kubínková.