Krajská knihovna v Pardubicích organizovala dne 30. listopadu 2019 další ročník akce Den pro dětskou knihu. Knihovna s partnery srdečně pozvala všechny zvídavé děti i jejich rodiče na vzrušující Cestu knihy, jak zněl podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Pro děti byl připraven bohatý program plný soutěží a tvůrčích aktivit, který knihovna připravila ve spolupráci s Východočeskou galerií, Východočeským muzeem, Turistickým informačním centrem Pardubice a s DDM Beta.

Na soutěžních stanovištích se děti na chvíli staly spisovatelem, ilustrátorem tiskařem nebo knihvazačem. Kromě toho, že si na těchto stanovištích postupně vyrobily  svou vlastní knížku, si také mohly vysloužit registraci do knihovny na následující rok zdarma nebo vstupenku na Zelenou bránu a právě k nám na výstavu "Přichází čas vánoční" (do Šatlavy pod Mázhausem).

V rámci doprovodného programu na děti čekala tvorba obří omalovánky, malování na obličej nebo výroba placek (odznaků). Vyvrcholením dne bylo scénické čtení s herci Východočeského divadla Romanou Chvalovou a Eliškou a Josefem Láskovými, kteří představili nejhezčí dětské knížky roku 2018!

V průběhu dne probíhala také veřejná sbírka dětských knížek pro děti z azylového domu SKP-CENTRA a sbírka audioknih a hudebních nosičů pro seniory z Pardubické nemocnice a LDN Rybitví.

Akce se konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ing. Romana Línka, MBA.

Děti, které měly nasbírána alespoň 4 razítka v soutěžní kartě, mohly zdarma navštívit naši krásnou výstavu v podzemí s pohádkovými bytostmi.

Podrobný program akce byl uveden na webové stránce Krajské knihovny v Pardubicích.