Fotografická soutěž Czech Nature Photo vznikla v roce 2017 jako "přírodovědná" odnož prestižní novinářské fotosoutěže Czech Press Photo. Vyhlašovatelem a zakladatelem soutěže je pražské multižánrové centrum Czech Photo Centre.

"V Czech Photo Centre milujeme přírodu a prostřednictvím fotografií uchováváme její krásu pro další generace. Uvědomujeme si sílu vizuálního sdělení a zásahu, který může mít. Ve spojení s prestižní novinářskou soutěží Czech Press Photo, kterou organizujeme, sdružujeme nejlepší české a slovenské fotografy přírody. Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše proto, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že mají zodpovědnost za stav krajiny ve svém okolí, a že nečinnost není řešením ke zlepšení kvality přírody a krajiny."

Skvělá spolupráce a krásné slavnostní zahájení

Potěšila nás opět skvělá spolupráce s Czech Photo Centre Praha, která trvá již druhým rokem. Díky zapůjčené výstavě jsme mohli představit jak Pardubákům, tak i návštěvníkům města krásné fotografie přírody z celého světa. Výstava byla slavnostně zahájena v úterý 4. 2. 2020 od 17:00 hodin. Na návštěvníky čekal výběr nominovaných i výherních snímků z celého cyklu. Na vernisáži zazpívala Pavlína Chmelíková, na kytaru zahrál Miloš Bombera. Součástí byla tradiční číše vína s drobným občerstvením. Pozvání přijali vážení hosté. 

K výstavě byly v prodeji také fotografické katalogy. Výstava se také těšila mediálnímu zájmu. Z Českého rozhlasu Pardubice u nás natáčely Naďa Kubínková a Milada Velehradská. Článek o výstavě i dílčí pozvánky na výstavu byly sdíleny přes Pardubice ŽIVĚ. Projekt se také objevil na titulní stránce Pardubického deníku! Velice děkujeme.

Výstava v online prostředí

Unikátní záběry přírody z celého světa očima skvělých českých i slovenských fotografů jsme nakonec museli z důvodu pandemie přenést do online prostředí. Vznikly dva seriály. První online seriál na Facebooku představoval vybrané snímky, které jsme použili na plakátu CZECH NATURE PHOTO 2019. Současně s tím byli představeni i autoři fotografií.

Druhý seriál potom představoval všechny snímky, které byly v Pardubicích vystaveny, dále jejich autory a také příběhy, jak a kde byly snímky pořízeny. Seriály vás bavily a my touto cestou velice děkujeme za zachování přízně.