Přijďte se podívat na unikátní barevné a černobílé snímky z prostředí pražské metropole v době covidové pandemie!

Představí je profesionální fotograf světového významu – Roman Vondrouš. 

Věděli jste, že se Pardubice mohou pyšnit celosvětově uznávaným fotografem? Je jím Roman Vondrouš, rodák z Pardubic, který od roku 2005 pracuje jako fotoreportér České tiskové kanceláře (ČTK), kde se věnuje hlavně agenturnímu fotozpravodajství.

Již v roce 2013 získal prestižní ocenění od World Press Photo v kategorii Sport. V následujících letech 2016, 2017 a 2021 byl oceněn v jedné z nejvýznamnějších světových fotosouteží Pictures of the Year International. V českém prostředí je držitelem více než dvou desítek cen v soutěži Czech Press Photo. V neposlední řadě je nositelem titulu Fotografie roku a byl mu udělen Grant pražského primátora k fotografování proměn hlavního města Prahy.

Velkou část jeho fotografické tvorby zaujímají témata ze sportovního prostředí. Jedním z hlavních námětů jsou dostihy, a to jak jejich závodní prostředí, tak i zákulisí. Sportovního ducha a samotnou atmosféru zachytil taktéž na letních i zimních olympijských hrách v Pekingu 2008, ve Vancouveru 2010 a v Soči 2014

Do Pardubic přichází s tématem velice ojedinělým. Výstava s názvem „Fragmenty z metropole 2020“ zachycuje pražská zákoutí během covidové pandemie. Vystihl, tak celkovou náladu a ponurost tíživé situace, která sužovala nejen Prahu, ale i celý svět.

Výstava Romana Vondrouše bude k vidění od 13. 10. do 30. 11. 2021. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!