Po celý srpen bude návštěvníkům Mázhausu zpřístupněna nová výstava s názvem „Krajina, stromy, tvary“. Představí se umělecká skupina „2. nástupiště 2. kolej“, která vznikla v roce 2016 jako volné sdružení výtvarníků. V pardubickém Mázhausu svá díla vystaví Miroslav Janošík a Tomáš Hájek.

Na co se návštěvníci mohou těšit? Návštěvník si bude moci prohlédnout fotografie, tisky a řezby inspirované krajinou. Výstavu navíc doplňují dřevěné objekty s přírodní tematikou a nechybí ani dílo, které je věnované přímo městu Pardubice. Dílo v sobě mimo jiné odráží vášeň pro cyklistiku jak Miroslava Janošíka, tak Tomáše Hájka. „Chtěli jsme tím vzdát hold pardubickému ráji cyklostezek, který nám v jiných krajinách chybí,“ doplňují autoři. 

26. srpna 2021 proběhnou v odpoledních a podvečerních hodinách tvůrčí dílny s autory ve venkovním atriu za Mázhausem. Dílny budou tematicky zaměřené na techniky tisku a fotografie. Návštěvníci se budou moci seznámit s tiskem linorytu a dřevořezu, proběhnou ukázky nástrojů, jejich broušení či řezba jednoduchých motivů a tisk vzorků. V rámci technik fotografie se příchozí dozvědí nejen o základech nasvícení, ale také si budou moci vytvořit vlastní fotografii v improvizovaném studiu. Dílna se bude rovněž věnovat zpracování digitálního obrazu či tisku vlastní fotografie na inkoustové tiskárně. Přijďte koncem srpna tvořit s Tomášem Hájkem a Miroslavem Janošíkem, je na co se těšit! Součástí akce budou také komentované prohlídky a další doprovodný program - v podobě živé hudby - na kytaru přijde zahrát pardubický hudebník Petr Langr. Chybět nebude ani drobné občerstvení.

Změna programu je s ohledem na situaci vyhrazena. Aktuální informace naleznete na webu či Facebooku.